Основне завдання силових структур – забезпечення захисту національних інтересів країни, гарантії безпеки держави і суспільства від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності.

Сьогодні силові структури все активніше використовують передові інформаційні технології. Сучасні комплекси та телекомунікаційні системи повинні мати високу бойовою готовністю, високою стійкістю до відмов, мобільністю, необхідної пропускною спроможністю, доступністю, керованістю, а також повинні забезпечувати виконання ряду вимог, що пред’являються з інформаційної безпеки.

Разом зі зростаючою залежністю від електронних технологій, пов’язаних з поширенням інформації, зростає і загроза кібератак, метою, яких, як правило, стають державні інформаційні ресурси і мережева інфраструктура. Все це робить питання посилення безпеки цифрових мереж та інфраструктур особливо актуальним.

Уряди багатьох країн, серед яких США, Китай, Німеччина, Ізраїль, Росія вже прийняли рішення про формування окремого роду військ – “кібервійська”, основним завданням яких буде протидія в віртуальному просторі спецслужбам інших країн, екстремістським і злочинним організаціям, що загрожує національній і економічній безпеці країни.

Виходячи із завдань, які стоять перед силовими структурами, RCI Consulting пропонує комплекс спеціально розроблених рішень, заснованих на передових інформаційних технологіях і обладнанні провідних світових виробників.

Охоронні системи

 • Охоронна сигналізація
 • Системи відеонагляду
 • Інтелектуальні відеоаналітичні системи
 • Системи контролю доступу
 • Біометричні системи контролю доступу
 • Доглядове устаткування
 • Системи охорони периметра території
Показати

Охорона сигналізація

Система охоронної сигналізації (ОС) призначена для виявлення несанкціонованого проникнення на об’єкт, що охороняється і реагування на проникнення.
ОС складається з охоронної панелі (централі), яка збирає і аналізує інформацію охоронних датчиків, і виконує запрограмовані в ній функції при спрацьовуванні датчиків. Пульт управління ОС відображає стан сигналізації, служить для її програмування, постановки та зняття об’єкта з охорони.
Найбільш поширені охоронні датчики – об’ємні інфрачервоні, магнітоконтактні, акустичні, вібраційні, ультразвукові, променеві, ємнісні. За допомогою ОС також можливий моніторинг електроживлення, температури, витоку газу, протікання води та ін.
Системи охоронної сигналізації (ОС) поділяють на: провідні, бездротові, радіосигналізація. ОС також поділяють за типом передачі сигналу: автономну (звучить сирена) і пультову (сигнал надходить на стаціонарний пост охорони).

Системи відеоспостереження

Системи відеоспостереження призначені для організації відеоконтролю на об’єктах, вони також можуть використовуватися: як лічильник суб’єктів (фізичних осіб, транспортних засобів), для аналізу певних подій, як стандартне охоронне відеоспостереження для фіксування фактів крадіжок і т.п.
Сучасні системи IP-відеоспостереження, основою для яких є IP-камери, не вимагають прокладки додаткових ліній зв’язку, передача даних відбувається по мережевої інфраструктури, побудованої на протоколі IP.
IP-відеоспостереження використовує при передачі даних шифрування і систему авторизації та повна конфіденційність. Контроль і адміністрування системи здійснюється з будь-якого комп’ютера, що має доступ в мережу і спеціальне програмне забезпечення.
IP-відеоспостереження інтегрується з системами пожежної сигналізації, охоронної сигналізації, системами контролю і управління доступом, а також на будь-які сучасні мобільні пристрої.

Системи контролю та управління доступом

Системи контролю і управління доступом (СКУД) дозволяє фіксувати і обробляти інформацію про кожному проходженні через елемент обмеження доступу, а так же захистити приміщення від несанкціонованого проникнення, регламентувати доступ. В якості суб’єкта можуть виступати як фізичні особи, так і транспортні засоби.
В якості ідентифікатора суб’єкта застосовуються як фізичні носії (ключ-“таблетка”, безконтактна картка, брелок), так і коди, що вводяться з клавіатури, також для ідентифікації людини використовуються його біометричні ознаки (відбиток пальця, малюнок райдужної оболонки ока).
Структурно об’єкт, на якому встановлена СКУД, складається з точок, кожна з яких оснащується контролером, зчитувачами електронних перепусток, який перекриває пристроєм (замок, турнікет, шлагбаум, приводи воріт тощо датчиками положення дверей і фіксації факту проходу.
Для організації безпеки при в’їзді на територію, що охороняється можуть встановлюватися протитаранні болларди. Вони є найнадійнішим блокуванням і часто відносяться до класу антитерористичних перешкод.
Мережеві СКУД управляються через центральний комп’ютер і можуть створювати звіти про події, що відбулися, про проходження на територію співробітників, вести облік і контроль суб’єктів по заданих параметрах.

Інтелектуальні відеоаналітичні системи

Інтелектуальна відеоаналітична система інтегрується з системою відеоспостереження і робить можливим:

 • розпізнавання об’єктів (осіб, автомобільних номерів, залишених предметів, що надають потенційну загрозу і інших чинників),
 • реєстрацію фактів порушення порядку,
 • інтеграцію з базами даних фотографій, фоторобот, номерних знаків автомобілів для ідентифікації терористів, злочинців, правопорушників.

За допомогою цієї системи силові структури зможуть вирішувати завдання забезпечення безпеки на якісно новому рівні, завжди оперативно реагувати і вживати необхідних заходів.

Біометрична система контролю доступу

Для особливо важливих приміщень силових відомств рекомендується застосовувати системи контролю доступу за біометричними технологіями ідентифікації, які дозволяють розпізнавати особистість людини з високою ефективністю:

 • по відбитку пальця,
 • по зображенню особи,
 • за райдужною оболонкою ока.

Біометрична система контролю доступу дозволяє:

 • ефективно розмежувати доступ співробітників і гостей по території відомства,
 • значно зменшити ризик витоку конфіденційної інформації, розкрадань і несанкціонованого доступу.

Силові структури успішно застосовують біометричні технології у протидії тероризму, організованої та транскордонної злочинності, торгівлі наркотиками, нелегальної міграції, сучасним формам работоргівлі, організації доступу осіб до приміщень де зберігається, обробляється і циркулює інформація з обмеженим доступом і багато іншого.

Дооглядове обладнання

Об’єкти особливого значення обов’язково повинні бути оснащені дооглядовим обладнанням. За допомогою цього обладнання можна своєчасно виявити матеріали і предмети, що використовуються для здійснення терактів, для огляду поштової кореспонденції і ручної поклажі, для виявлення вибухових, наркотичних і отруйних речовин.
Металодетектор (металошукач) – один з найпоширеніших видів доглядового обладнання, які бувають в основому двох типів: ручні (для огляду конкретної поклажі, багажу) і арочні.
Ручні металодетектори компактні, зручні в зверненні. За допомогою них можна швидко перевірити будь-яку людину, його ручну поклажу на присутність металевих предметів (в тому числі і вогнепальної або холодної зброї, будь-яких металевих деталей).
Арочні стаціонарні металодетектори зазвичай використовують для контролю і перевірки кількості людей (до 3000 чоловік за годину). Залежно від конструкції, арочні металодетектори бувають багатозонні і однозонні.

Системи охорони периметра території

Периметральні системи захисту здійснюють контроль за зовнішнім периметром об’єкта, який є першим і найважливішим кордоном охорони, і будь-яке несанкціоноване проникнення повинно викликати сигнал тривоги із зазначенням точного місця вторгнення.
Система охорони периметра включається в загальну систему охоронної сигналізації і будується на основі радіо променевих, радіохвильових або ємнісних датчиків, вібраційно-чутливих сповіщувачів з сенсорними кабелями і / або проводно-натяжних системах захисту периметра.

[згорнути]

Телекомунікаційні мережі та сервіси

Проектування, побудова та сервіс телекомунікаційних мереж:

 • Волоконно-оптичні лінії зв’язку
 • Структуровані кабельні системи
 • Бездротові мережі Wi-Fi
 • Розподільні мережі телебачення
Показати

Волоконно-оптичні лінії зв’язку

Волоконно-оптичні лінії зв’язку (ВОЛЗ) – це вид зв’язку, при якому інформація передається по оптичних каналах, більш відомі під назвою “оптоволокно”. На теперішній момент оптоволокно – одне з кращих просторів для передачі інформації завдяки ряду переваг, таких як велика пропускна здатність і дешевизна виробництва.
Системи зв’язку, побудовані на основі оптоволокна, стійкі до електромагнітних завад. Інформація, передана по оптичним каналам, є захищеною від несанкціонованого доступу. Без фізичного втручання в мережу неможливо перехопити дані, що передаються, а втручання в мережу можна відстежувати методами моніторингу цілісності ліній.

Структуровані кабельні системи

Структурована кабельна система (СКС) – це універсальна телекомунікаційна інфраструктура, що забезпечує передачу сигналів всіх типів, включаючи мовні, інформаційні та відео, що представляє собою сукупність пасивного комунікаційного обладнання: оптичні та мідні кабелі, розетки, комутаційні панелі, комутаційні шнури.
Сьогодні СКС – це основа діяльності будь-якої організації чи підприємства.
За допомогою СКС можливо:

 • об’єднання мереж і сервісів різного призначення (комп’ютерні та телефонні мережі, системи відеоспостереження, пожежної та охоронної сигналізації);
 • контроль за всіма службами будівлі (система централізованого управління);
 • переміщення і створення нових робочий станцій користувачів всередині будівлі;
 • управління та адміністрування мінімальною кількістю обслуговуючого персоналу;
 • незалежність від змін технологій і постачальника обладнання;
 • одночасне використання декількох різних мережевих протоколів;
 • зміна і нарощування без заміни всієї існуючої мережі завдяки модульності.

Проект побудови СКС повинен відповідати прийнятим міжнародним і держ. стандартам, а також стандартам щодо електромагнітної сумісності, заземлення, блискавкозахисту.

Безпровідні мережі Wi-Fi

Бездротові мережі Wi-Fi – це технологія, що дозволяє створювати локальні обчислювальні мережі (ЛОМ), які повністю відповідають стандартам для звичайних провідних мереж, без використання кабельної проводки по радіоканалах.
Комп’ютер, підключений до Wi-Fi може перебувати в будь-якій точці приміщення, так як не прив’язаний до мережевих кабелів. Це означає, що створення бездротової мережі не вимагає спеціальної планування приміщення, розміщення мережевих розеток і кабелів.
Бездротова мережа передачі даних дуже часто виявляється більш гідним рішенням в порівнянні з рішенням провідної мережі там, де стоїть завдання передачі даних на відстанях більше 100 метрів. Сумісність з стандартами 802.1a / b / g дозволяє працювати з бездротовими мережами більшості мобільних пристроїв, які існують на ринку.
Розподільна мережа телебачення
Розподільна мережа телебачення – це найважливіший елемент системи телебачення, від неї залежить якість зображення на всіх ТВ-приймачах і можливість розширення системи зі збільшенням числа трансльованих каналів без повної або часткової її заміни.
Головне завдання розподільчої мережі – доставка групового сигналу певного рівня до кожного абонентського ТВ-приймача з мінімальними спотвореннями і шумами і з максимально однаковим рівнем сигналу в будь-якій точці мережі.
Неправильний розрахунок кількості підсилювачів, які є невід’ємними елементами мережі, неякісний монтаж елементів мережі, невиконання норм і правил під час прокладання кабельних ліній та встановлення обладнання призводять до появи перешкод і шумів.

[згорнути]

Організація і супровід телекомунікаційних сервісів:

 • Системи відомчої (корпоративної) зв’язку (установчі АТС)
 • Організація доступу в Інтернет
 • Відомчі (корпоративні) мережі передачі даних
 • Системи відеоконференцзв’язку
Показати

Системи відомчого (корпоративного зв’язку)

Відомча або корпоративна система зв’язку – найважливіша складова інформаційної інфраструктури організації та підприємства. Сьогодні жодна установа не може обійтися без внутрішньовідомчої системи обміну голосовою інформацією.
Основне завдання АТС – це забезпечення співробітників організації внутрішньої зв’язком по скороченої нумерації, а також надання можливості певної групи співробітників здійснювати вихід на телефонну мережу загального користування.

Установчі АТС (УАТС) діляться на два класи:

 • малі УАТС, в яких число абонентів, що мають право виходу на телефонну мережу загального користування, не перевищує 128;
 • установчо-виробничі АТС (УВАТС).

Відомчі (корпоративні) мережі передачі даних

Відомча (корпоративна) мережу передачі даних служить для об’єднання декількох будівель або приміщень організації або підприємства в єдиний інформаційний простір.

Корпоративні мережі передачі даних дозволяють вирішувати такі завдання:

 • надання широкосмугового доступу в Інтернет;
 • забезпечення електронного документообігу між різними підрозділами компанії;
 • оперативний зв’язок з усіма співробітниками;
 • захищений віддалений доступ до корпоративної інформації;
 • резервне зберігання і відновлення інформації;
 • створення єдиної телефонної мережі;
 • організація аудіо- та відеоконференцзв’язку.

Система відеоконференцзв’язку

Система відеоконференцзв’язку (ВКЗ) – це ефективне сучасне рішення комунікації, призначене для організації колективної роботи співробітників, які фізично віддалено розміщені одна від одної. Рішення працює на основі технологій IP-протоколу передачі даних. Для організації конференцій віддаленим сторонам необхідний лише доступ в Інтернет.
Завдяки гнучкості конфігурації сучасні системи дозволяють підключати від двох до більш ніж 300 учасників, проводити кілька конференцій одночасно, налаштовувати режим відображення для кожного учасника індивідуально, оперативно змінювати налаштування відображення і має безліч інших можливостей.

Основні області застосування систем ВКС:

 • проведення службових нарад з територіально віддаленими учасниками;
 • виступу з доповіддю, ведення переговорів;
 • спільна дистанційна робота з документами, файлами і відеоматеріалами;
 • полегшення поширення управлінських і методичних документів;
 • передача знань і досвіду фахівців;
 • робота з кадрами;
 • ведення пояснювально-показового доповіді з використанням електронних документів.

В архітектуру стандартної системи ВКС входять наступні пристрої:

 • Термінал, що складається з кодека, відеокамери, мікрофона, засоби відображення аудіо-візуальної інформації (монітора, колонки і т.п.).

Кодек перетворює аналогові (аудіо, відео) сигнали в цифровий потік бітів і назад.

 • Сервер, який поєднує в собі контролер, керуючий сполуками, і мультимедійні процесори, призначення яких мікшування аудіо і відеосигналів, що надходять від декількох учасників.
 • Шлюз пов’язує мережі, в яких працює ВКС, з іншими мережами.
 • Диспетчер реалізує розширені функції з управління адресацією, встановленням з’єднання, доступом.
 • Поточний відеорекордер (IP Videoconference Recorder – VCR) дозволяє записувати відеопотоки системи ВКС в реальному часі.
[згорнути]

Аудіо – відеосистеми

 • Відеопроекційні системи
 • Конференц-системи, конгрес-системи
 • Системи синхронного перекладу
 • Аудіовізуальні комплекси для навчальних аудиторій
 • Відеостіни
 • Рішення для ситуаційних і диспетчерських центрів
Показати

Відеопроекцінні системи

Відеопроекційну система складається з відеопроекторів, моніторів, моторизованих екранів. Відеопроектор приймає відеосигнал від джерела і формує відповідну картинку на проекційному екрані. Сучасні відеопроектори здатні коригувати геометричні спотворення зображення, викликані порушенням правил просторового розташування відеопроектора і екрану.
Конференц-системи, конгрес-системи
Конференц-система – це комплект обладнання, яке дозволяє зручно і ефективно проводити спільні зустрічі, семінари, дискусії. До завдань конференц-системи входить посилення мови виступаючого, а також регламентування та управління обговоренням завдяки різноманітним режимам роботи.

У комплекс обладнання конференц-системи входять:

 • центральні блоки;
 • блоки розширення конференц-систем;
 • мікрофони;
 • пульти учасників конференції;
 • передавачі сигналу на пульти учасників (для бездротових конференц-систем).

За допомогою центрального блоку можна, наприклад, встановлювати регламент виступу або керувати всіма мікрофонами в залі.
Додатково конференц-системи можуть підтримувати роботу з іншим обладнанням (або містити в собі таке обладнання), такі конференц-системи називаються конгрес-системами.

Як правило, це наступне обладнання:

 • обладнання синхронного перекладу мови (центральні блоки, пульти перекладачів, приймачі учасників, передавачі сигналу на приймачі учасників);
 • обладнання реєстрації учасників (приймальні пристрої, реєстраційні картки, блоки обробки інформації)
 • обладнання голосування (пульти для голосування, блоки обробки інформації, пристрої виведення інформації);
 • обладнання візуалізації імен і посад учасників конференції;
 • обладнання системи відеокамер, які наводяться автоматично на виступаючого.

Системи синхронного перекладу

Система синхронного перекладу призначена для онлайн-перекладу тексту виступає на іноземну мову. Як правило, система синхронного перекладу входить до складу конференц-систем.
Аудиовізувальні комплекси для навчальних аудиторій
Основою аудіовізуального комплексу (АВК) для навчальних аудиторій є інтерактивна система відеовідображення, що забезпечує викладачеві виняткову наочність подачі навчального матеріалу, включаючи додаткові кошти роботи з аудиторією (опитування, тестування і т.д.). Існують також і спеціальні рішення, такі як апаратно-програмний мультимедійний навчальний комплекс, орієнтований на ВНЗ та інші навчальні заклади.

Відеостіни

Відеостіна – це універсальне рішення для ситуаційних центрів, центрів управління і прийняття рішень, командних та диспетчерських пунктів.
Графічні відео стіни являють собою поліекранної системи, які будуються з окремих елементів – проекційних модулів (відеокубів) або відеопанелей з тонкою рамкою. Кожен проекційний модуль є повноцінним засобом відображення інформації. Невелика глибина дозволяє встановити відео стіну практично в будь-якому місці, а вузька екранна рамка забезпечує природне і чітке зображення при стикуванні декількох моніторів в відеостіну. Конструктивні особливості дозволяють створювати відео стіни будь-якого розміру плоскої або зігнутої форми.
Тип відображення графічної або відеоінформації на відео стіни підбирається в залежності від сценарію. Управляти відеостіною і завантажувати на неї файли різних форматів можна в дистанційному режимі за допомогою Web-технології.
Можливість масштабувати зображення, максимально деталізувати і виводити велику кількість карт, діаграм, відеотрансляція в режимі реального часу – все це спрощує і підвищує швидкість сприйняття і обробки інформації, дає можливість колективного перегляду.

Диспетчерські та ситуаційні центри

Диспетчерський / ситуаційний центр – це сукупність спеціальних інформаційних технологій і апаратно-програмних комплексів, в які входять системи зв’язку, збору інформації, аналізу ситуації і прийняття рішень, які працюють в цілодобовому режимі і призначених для відомості несприятливих наслідків до мінімуму в режимі нештатної ситуації.
Особливістю диспетчерських або ситуаційних центрів є величезна кількість інформації, що надходить, яку потрібно оперативно обробляти. Людське око не здатне охопити зі стандартного монітора всі дані, що складаються з безлічі дрібних вікон, тому найбільш ефективною системою візуалізації інформації для таких центрів є відеостіна.
Також в організації ситуаційних і диспетчерських центрів використовуються:

 • системи конференц-зв’язку;
 • системи озвучування;
 • інтегровані системи управління;
 • обладнання для документування для запису проведених засідань і створення відеоархіву.
[згорнути]

Інфраструктурні рішення

 • Організація робочих місць користувачів (електроживлення, комп’ютери, СКС)
 • Інфраструктурні рішення для Цодов, серверних кімнат
 • Автономні джерела електропостачання
 • Джерела безперебійного живлення
Показати

Організація робочих міст

Під організацією робочого місця розуміють комплекс робіт по організації доступу до інформаційної інфраструктури, в яку входить набір інформаційних портів і розеток електроживлення:

 • порти для підключення до ЛВС;
 • порти для підключення до традиційної телефонії;
 • розетки комп’ютерного електроживлення;
 • розетки побутового електроживлення.

Роботи по організації робочих місць включають в себе:

 • підведення комунікаційного кабелю через сервісні стійки, підлогові люки, кабельні канали;
 • монтаж декоративних пластикових коробів;
 • монтаж сервісних стійок і веж;
 • монтаж слабкострумових розеток (портів для телефонії і передачі даних);
 • монтаж електричних розеток гарантованого харчування ( «чисте харчування») для підключення комп’ютерного обладнання (комп’ютерів, принтерів, факсів тощо);
 • монтаж електричних розеток негарантованої харчування ( «побутове харчування») для підключення приладів побутового призначення (зарядні пристрої, настільні лампи і т.д.).

Серверна кімната

Серверна кімната – це приміщення, в якому поєднуються телекомунікаційні магістралі, і розташоване телекомунікаційне і серверне обладнання (сервера, комутатори, масиви дисків, АТС тощо).
До організації серверної кімнати пред’являються ряд жорстких вимог до площі, висоті стель, температурному режиму, вологості повітря та ін., Так як в ній розміщується техніка з підвищеними вимогами до експлуатації і безпеки.

Центр обробки даних

Центр обробки даних (ЦОД) фактично є логічним продовженням серверної кімнати, його принципова відмінність в комплексному оснащенні всім спектром інженерних систем і застосування спеціальних заходів щодо забезпечення роботи

ІТ-інфраструктури компанії в необхідному режимі.

Автономні джерела електрозабезпечення

Основною перевагою автономного енергопостачання є незалежність від постачальників електроенергії та безперебійна робота підключеного обладнання, що в свою чергу гарантує енергетичну безпеку особливо важливих об’єктів від відсутності теплової та електричної енергії, а також безпеку безперебійної роботи обладнання.
Автономні джерела електропостачання можна раз ділити на декілька класів:

 • по потужності (побутові, промислові);
 • за тривалістю використання (як основне джерело електроенергії і як резервний);
 • по виду використовуваного палива (бензинові, дизельні, газові, важке паливо мазут);
 • по комплектації (стаціонарні, пересувні, в шумозахисних кожусі, контейнерні).

RCI Consulting виконує весь комплекс робіт по створенню незалежних джерел енергопостачання: розробляє оптимальний варіант системи і поставляє обладнання, проводить монтажні та пуско-налагоджувальні роботи, а також здійснює поточний і капітальний ремонт обладнання будь-якого рівня складності.

Джерела безперебійного живлення

Джерела безперебійного живлення (ДБЖ) – це пристрої, що використовують енергію акумуляторних батарей для харчування в «аварійному» режимі, а також для стабілізації напруги в мережі. Вони призначені для захисту різного чутливого електрообладнання: комп’ютери, робочі станції, вимірювальні прилади, системи телекомунікацій від проблем, пов’язаних з незадовільною якістю харчування мережі або з повною його втратою, наприклад: відсутність напруги харчування, низька або висока напруга, пульсація амплітуди, коливання частоти, диференційний і синфазних шум.
Лінійку ДБЖ можна розділити на 3 групи:

 • компактні ДБЖ потужністю до 40 кВА (призначені для захисту окремих пристроїв (комп’ютерів, серверів, маршрутизаторів) або невеликих комплексів пристроїв (локальної мережі, вузлів зв’язку);
 • універсальні ДБЖ потужністю до 100 кВА (призначені для забезпечення безперебійного живлення комп’ютерних центрів, телекомунікаційних вузлів);
 • промислові ІБП потужністю до 120 кВА.
[згорнути]

Спецобладнання компанії ROHDE&SCHWARZ

 • Контрольно – вимірювальне обладнання
 • Радіомоніторинг і пеленгування
 • Системи радіозв’язку
 • Захист інформації та безпеки зв’язку
 • Спеціальні технічні засоби