pr_1033_e
Videoconferencing in Education—Why It’s a Game Changer
vks2 (1)
Benefits-of-Video-Conferencing

IP-телефонія і VoIP

Отже, що ж таке IP-телефонія? IP-телефонія – це технологія, яка пов’язує воєдино переваги телефонії та Інтернет. До недавнього часу мережі з комутацією каналів (телефонні мережі) і мережі з комутацією пакетів (IP-мережі) існували практично незалежно один від одного і використовувалися для різних цілей. Телефонні мережі використовувалися тільки для передачі голосовій інформації, а IP-мережі – для передачі даних. Технологія IP-телефонії об’єднує ці мережі за допомогою пристрою, званого шлюзом чи gateway. Шлюз являє собою пристрій, в яке з одного боку включаються телефонні лінії, а з іншого боку – IP-мережу (наприклад, Інтернет).

У загальних рисах передача голосу в IP-мережі відбувається наступним чином. Вхідний дзвінок і сигнальна інформація з телефонної мережі передаються на мережевий пристрій, який називається телефонним шлюзом, і обробляються спеціальною картою пристрою голосового обслуговування. Шлюз, використовуючи керуючі протоколи сімейства H.323, перенаправляє сигнальну інформацію іншому шлюзу, що знаходиться на приймальній стороні IP-мережі. Приймальний шлюз забезпечує передачу сигнальної інформації на приймальне телефонне обладнання згідно з планом номерів, гарантуючи наскрізне з’єднання. Після встановлення з’єднання голос на вхідному мережевому пристрої оцифровується (якщо він не був цифровим), кодується відповідно до стандартних алгоритмами ITU, такими як G.711 або G.729, стискається, інкапсулюється в пакети і відправляється за призначенням на віддалений пристрій з використанням стека протоколів TCP / IP. IP-пакети, що надходять на приймальний шлюз перетворяться назад в телефонний сигнал і приймаючий абонент отримує виклик. Кінцеві споживачі послуги можуть навіть не здогадуватися про те, як здійснюється цей дзвінок.

Однак дзвінок Телефон-Телефон є найочевиднішим, але далеко не єдиним сервісом, який може надавати оператор IP-телефонії. Використовуючи IP-мережу, можна обмінюватися цифровою інформацією для пересилання голосових або факсимільних повідомлень між двома комп’ютерами в режимі реального часу. Застосування Internet дозволить реалізувати дану службу в глобальному масштабі. Для IP-телефонії найчастіше використовується стандарт Н.323, який визначає передачу відео і аудіо по мережах з негарантованих якістю послуг, таким як Ethernet і IP. Н.323 описує кілька елементів, в тому числі аудіо- та відеокодеки (кодери / декодери), комунікаційні протоколи і синхронізацію пакетів.

Види IP-телефонії

Голосовий зв’язок через IP-мережу може здійснюватися різними способами:

1. «Комп’ютер – комп’ютер».

Даний варіант не є прикладом IP-телефонії, так як голос передається тільки по мережі передачі даних, без виходу в телефонну мережу. Для організації передачі трафіку користувач набуває необхідне обладнання і програмне забезпечення, а також платить провайдерові за експлуатацію каналу зв’язку. Гідність цього варіанту полягає в максимальній економії коштів. Недолік – мінімальна якість зв’язку.

2. «Телефон – телефон».

Для організації такого зв’язку необхідна наявність певних мережевих пристроїв і механізмів взаємодії. Голосовий трафік передається через IP-мережу, як правило, на окремому дорогому ділянці. Пристроями, що організують взаємодію, є шлюзи, зістиковано, з одного боку, з телефонною мережею загального користування, а з іншого – з IP-мережею. Голосовий зв’язок в такому режимі, в порівнянні з варіантом «комп’ютер – комп’ютер», коштує дорожче, проте якість її значно вище і користуватися нею зручніше. Для того щоб скористатися цією послугою, треба подзвонити провайдеру, який обслуговує шлюз, ввести з телефонного апарату код і номер абонента, що викликається і розмовляти так само, як при звичайного телефонного зв’язку. Всі необхідні операції по маршрутизації виклику виконає шлюз.

3. «Комп’ютер – телефон».

Тут відкривається більше можливостей використання для корпоративних користувачів, так як найчастіше застосовується корпоративна мережа, яка обслуговує виклики від комп’ютерів до шлюзу, які вже потім передаються по телефонній мережі загального користування. Корпоративні рішення з використанням зв’язку «комп’ютер-телефон» можуть допомогти заощадити гроші, а необхідне для цього обладнання буде розглянуто нижче. Кінцевому користувачеві ніякого додаткового обладнання не потрібно. Досить мати під рукою телефон з можливістю тонального набору. Це потрібно для того, щоб, зателефонувавши до оператора, ввести свій код в тональному режимі, а далі дії абонента нічим не відрізняються від звичних. У більшості сучасних телефонних апаратів, включаючи таксофони і мобільні телефони, ця функція передбачена. Якщо такого телефону чомусь немає,

4. «WEB – телефон».

Ще одна нова послуга, яку надають провайдери IP-телефонії – це дзвінок з Веб-сайту або Surf & Call – рішення компанії VocalTec в області веб-телефонії, що дозволяє здійснювати виклик, вибравши із сторінки Інтернет посилання на ім’я абонента, що викликається. Це рішення спрямоване, насамперед, на розширення можливостей електронної комерції. Surf & Call дозволяє користувачам Інтернет безпосередньо поговорити, наприклад, з торговим представником або з фахівцем технічної підтримки, що цікавить його фірми. Встановлення телефонного з’єднання відбувається при натисненні курсором на посилання, що представляє собою, наприклад, назва компанії, ім’я абонента, що викликається і т. Д. На сторінці Інтернет. При цьому користувачеві не потрібно друга телефонна лінія або переривання роботи в Інтернет, необхідно лише завантажити невелике клієнтське програмне забезпечення, яке зазвичай можна знайти на тій же WEB-сторінці, і яке встановлюється автоматично. З іншого боку Surf & Call дозволяє представникам компаній відповідати на питання, демонструвати WEB-сторінки, передавати необхідну інформацію, покращуючи тим самим якість послуг, що надаються.

Переваги IP-телефонії

Здешевлення телефонних переговорів.

Впровадження технології VOIP в рамках обчислювальної мережі дозволяє зменшити сумарні витрати, пов’язані з веденням міжнародних і міжміських телефонних переговорів, а також почати процес міграції до технологій пакетної передачі мультимедійних даних. Крім того, з огляду на можливість виходу на міську телефонну мережу, використання цієї технології може звести до мінімуму оренду звичайних телефонних ліній.

Покращена якість зв’язку.

Якість зв’язку можна оцінити, використовуючи наступні основні характеристики: рівень спотворення голосу; частота «зникнення» голосових пакетів; час затримки (між проголошенням фрази першого абонента і моментом, коли вона буде почута другим абонентом). З усіх перерахованих характеристикам якість зв’язку значно збільшилася в порівнянні з першими версіями рішень IP-телефонії, які допускали спотворення і переривання мови. Поліпшення кодування голосу і відновлення втрачених пакетів дозволило досягти рівня, коли мова розуміється абонентами настільки добре, що співрозмовники не здогадуються, що з’єднання відбувається за технологією IP-телефонії. Зрозуміло, що затримки впливають на темп бесіди. Відомо, що для людини затримка до 250 мілісекунд практично непомітна. Існуючі на сьогоднішній день рішення IP-телефонії не перевищують цю межу, так що розмова фактично не відрізняється від зв’язку по звичайній телефонній мережі. Крім цього, затримки зменшуються завдяки наступним трьом факторам:

  • По-перше, удосконалюються телефонні сервери (їх розробники борються із затримками, покращуючи алгоритми роботи).
  • По-друге, розвиваються приватні (корпоративні) мережі (їх власники можуть контролювати ширину смуги пропускання і, отже, величини затримки).
  • По-третє, розвивається сама мережа Інтернет – сучасний Інтернет не був розрахований на комунікації в режимі реального часу. The Internet Engineering Task Force (IETF) разом з операторами мереж Інтернет пропонують нові технології, такі, як Reservation Protocol (RSVP), які дозволяють резервувати смугу пропускання.

Інтеграція філій в єдину інформаційну структуру.

Останнім часом з розвитком інформаційних технологій і збільшенням пропускної спроможності каналів все для найбільш оперативного вирішення ділових завдань філіали компанії об’єднують в одне ціле, утворюючи интрасеть. Так як пропонована технологія використовує для передачі голосу якраз мережі передачі даних, то з’являється можливість об’єднувати не тільки комп’ютерні мережі, але і телефонні.

Віртуальні приватні мережі (VPN).

IP-телефонія є ідеальною технологією для побудови віртуальних приватних мереж підприємства. Головна риса технології VPN – використання IP-мережі як магістралі для передачі корпоративного IP-трафіку. Мережі VPN вирішують завдання підключення корпоративного користувача до видаленої мережі і з’єднання декількох віддалених ЛВС і АТС в єдину корпоративну мережу передачі голосу і даних.

Глобальний роумінг.

IP-телефонія дозволяє операторам зв’язку дуже просто і з мінімальними витратами організувати роумінг послуг зв’язку. Це особливо актуально для операторів мобільного зв’язку – рішення, побудоване на технологіях IP-телефонії, на порядок дешевше традиційного, і має набагато більшу гнучкість.

Сполучений доступ в Інтернет.

Голосові дані, факсимільні повідомлення передаються з використанням IP – основного набору протоколів Інтернет, дане рішення само собою має на увазі доступ до ресурсів Мережі і очевидна економія на оренду ліній зв’язку і оплату послуг.

Мінімальні вкладення в устаткування.

Якщо Ви використовуєте обладнання Cisco Systems, що відповідає всім сучасним стандартам, то Вам не буде потрібно вдаватися до якихось витрат на додаткове обладнання, як телефонне так і комутаційне. Крім того, продукція Cisco володіє достатньою гнучкістю і масштабованість, тобто нарощувати потужність, продуктивність і функціональні можливості можна поступово, відповідаючи розвиваються потребам.

Чим відрізняється SIP-телефонія від IP і VoIP

Отже, SIP (Session Initiation Protocol) – протокол передачі даних. Його можна порівняти з мовою, який допомагає пристроям зрозуміти один одного і обмінюватися даними без помилок. Він використовується для безлічі цілей – для IP-телефонії, відео та аудиоконференций і навіть онлайн-ігор. Говорячи спрощено, він працює за схемою “клієнт-сервер”, постійно чергуючи запити і відповіді.

Так склалося, що часто словом SIP іноді називають технологію дзвінків через інтернет в цілому. Тоді виникає питання: SIP і IP-телефонія – в чому різниця? Відмінність в тому, що SIP-телефонія – це зв’язок через інтернет тільки за допомогою конкретно цього протоколу. Наприклад, її використовує Skype.

Є й інші протоколи для IP-телефонії. Але в наш час SIP – це універсальний стандарт для обміну даними по мережі. Фахівці вважають його найперспективнішим, і він найчастіше використовується. SIP-телефонія доступна там, де є інтернет зі швидкістю не менше 64 Кбіт в секунду. Тобто практично всюди.

IP-телефонія дозволяє прив’язати номер не до локації, а до конкретного користувача, і це відкриває широкі можливості, наприклад, для аналітики. Адже так про клієнта можна дізнатися значно більше. Зокрема, ця технологія лежить в основі відстеження дзвінків – call tracking.

Як можна дзвонити і приймати дзвінки за допомогою SIP :

  • за допомогою комп’ютера або ноутбука, якщо встановити на нього спеціальну програму (SIP-клієнт) і оснастити його навушником і мікрофоном;
  • через WI-FI або 3g / 4g за допомогою SIP-програм для планшетів і мобільних телефонів;
  • використовуючи спеціальний стаціонарний SIP-телефон, який включаються в роутер;
  • підключити звичайний телефон до VoIP-шлюзу, а сам шлюз – до роутера.

Висновки

IP-телефонія – відмінне рішення для стартує бізнесу і компаній, які практично підходять до організації бізнес-процесів. Це не тільки можливість заощадити, але і підвищити рівень обслуговування клієнтів, а також побудувати повноцінну аналітику для компанії. Саме тому IP-телефонія набуває все більшої популярності серед бізнес-клієнтів.

Дізнатися більше:

ІТ-інфраструктура

Відеоконференцзв’язок

Серверні кімнати | ЦОД

Структурована кабельна система | СКС