Скло та плівки для захисту інформації на екрані

Унікальний ефект невидимості

Захисне скло – це особливий, затемняючий захисний аксесуар, який ідеально підійде для всіх власників смартфонів і планшетів, які втомилися від зайвої уваги до свого мобільного пристрою. Його особливість полягає в тому, що він буде направляти всю інформацію тільки для власника смартфона, оточуючим доступ до цієї інформації буде закритий. Це можливо завдяки спеціальній технології. Крім цього, скло відмінно захищає дисплей від будь-яких пошкоджень.

Екран смартфона буде видно тільки під прямим кутом. Скло має складну структуру, завдяки якій світло, що поширюється по горизонталі, буде повністю відсікатися. Тепер жоден сторонній не зможе побачити нічого, крім чорного екрану – ефект затемнення дійсно досягає максимуму.

Як вибрати захисну плівку або скло

Захисна плівка – тонке покриття, що захищає екран смартфона або планшета від подряпин і потертостей. Плівка коштує дешевше захисного скла, але зношується значно швидше. На відміну від скла плівка не рятує екран пристрою від руйнування при падінні.

Захисне скло (протиударне) – більш міцне покриття, стійке до подряпин та інших механічних впливів, включаючи падіння і удари. Захисне скло не знижує якість зображення, відмінно захищає дисплей від забруднень і запобігає появі відбитків пальців.

Захисне скло товстіше плівки, найдешевші моделі можуть знижувати чутливість екрану. Крім того, скло потрібно купувати тільки в точній відповідності зі смартфоном.

Протиударна плівка – компромісний варіант між захисною плівкою і склом. Має середні параметри товщини і міцності. Стійка до дрібних і середніх подряпин. Протиударна плівка обійдеться дорожче класичної захисної, але дешевше скла.

Вибір плівка / скло залежить від індивідуальних переваг власника смартфона або планшета, а також від наявності чохла. Якщо девайс захищений чохлом, то на екран досить наклеїти захисну або протиударну плівку. Більш міцне скло знадобиться гаджету без чохла.

Захисна плівка служить менше скла, а значить, вимагає частої заміни (подряпана плівка псує вигляд пристрою і ускладнює з ним роботу).

Види плівки

Глянцева – абсолютно прозора і не знижує якість зображення. Недоліками глянцевої плівки є слабка стійкість до подряпин, поява відблисків на сонці, маркість (будь-який дотик залишає відбитки), погане ковзання пальців.

Матова (антивідблиск) – більш стійка до подряпин, розсіює сонячні відблиски, забезпечує гарне ковзання пальців і не залишає їх слідів. З іншого боку, матова плівка погіршує якість зображення (підвищується зернистість екрана) і трохи знижує чутливість екрана.

Дзеркальна – збільшує відображаючу здатність екрану смартфона, перетворюючи його в дзеркало (у вимкненому стані), але погіршує якість зображення. Така плівка потребує частого чищення, оскільки на ній добре видно сліди пальців.

«Діамантова» – плівка з частинками алюмінію забезпечує екрану смартфона ефектний вигляд, як на яскравому сонці, так і при слабкому освітленні. Ця плівка відмінно приховує дрібні подряпини на дисплеї гаджета.

Плівка з приватним фільтром (антишпигун) – приховує зображення на дисплеї від сторонніх поглядів, але трохи знижує якість картинки для самого користувача.

Олеофобна  – відштовхує жир, покращує ковзання пальців і не залишає їх відбитків. Таку плівку простіше очистити від забруднень. Недолік – коштує дорожче інших.

Важливо: всупереч поширеній думці, що дуже товсті, а значить, найміцніші плівки погіршують зображення, фірмова продукція майже не впливає на цей параметр. А ось дешева плівка дійсно може знизити якість зображення.

Спосіб нанесення

Електростатичний – плівка фіксується на екрані за допомогою силіконового безклеєвого покриття. Це дозволяє багато разів знімати, мити і знову наклеювати плівку. Захисні плівки з електростатичним способом нанесення зустрічаються найчастіше.

Клейка основа – менш практичний варіант, який втрачає свої якості після кількох знять і надягання плівки.

Захисну плівку або скло можна наклеїти самостійно в домашніх умовах, а можна звернутися за допомогою до фахівця в магазині. Щоб правильно наклеїти плівку або скло, бажано подивитися або прочитати відповідні рекомендації в Інтернеті.

Вважається, що скло наклеїти простіше, ніж плівку, оскільки воно майже не згинається, проте його наклеювання вимагає більшої обережності, так як при сильному вигині воно може потріскатися.

Корпус

Зустрічаються захисні плівки на корпус смартфона або планшета. Ці плівки виконуються з двох матеріалів.

Поліуретан – міцний, стійкий до подряпин матеріал. Корпус в поліуретанової плівці зручно тримати в руках, а бульбашки, що виникли через необережне наклеювання, розгладжуються. Подібну плівку складніше встановити на девайс (потрібна спеціальна рідина) і з часом вона жовтіє. Іноді на плівку переходить фарба з чохла.

Вініл – вигідно відрізняється від попереднього варіанту різноманітністю дизайну і фактури, простотою наклеювання. Вінілова наклейка добре тримається на вигинах корпусу. Така плівка повинна наклеюватися акуратно, інакше пухирці вже не разгладятся. Цікавим рішенням буде модель, що імітує карбон.

Комплектація

Ракель – інструмент, що дозволяє нанести плівку на дисплей без появи повітряних бульбашок.

Серветка для РК монітора – використовується для видалення частинок пилу, бруду, відбитків пальців, жиру з екрану смартфона перед нанесенням плівки. Перед наклейкою дисплей повинен бути абсолютно чистим!

Чистяча наклейка – видаляє залишки пилу після протирання екрану серветкою.

Поради

Наклеювання плівки

  • Вимийте руки з милом, щоб знежирити пальці. Очистіть поверхню гаджета від пилу і інших забруднень за допомогою серветки. При відсутності такої серветки скористайтеся рідиною для РК-дисплеїв. Не застосовуйте засоби на спиртовій основі.
  • Найкраще наклеювати плівку у ванній кімнаті – в ній менше пилу. Перед установкою плівки не мочіть дисплей девайса.
  • Точно вирівняйте плівку з екраном: все вирізи повинні збігатися з відповідними деталями, наприклад, камерою або датчиками наближення.
  • Відклейте частину транспортуючої плівки і починайте наклеювати основну плівку на телефон, починаючи від краю екрану. У підсумку вся транспортувальна плівка відшарується – поклейка завершена.
  • При наклеюванні намагайтеся не торкатися клейової основи плівки.
  • Якщо не вдалося рівно наклеїти плівку, акуратно відклейте її від екрану і встановіть вдруге.
  • Розгладьте бульбашки під плівкою за допомогою ракеля або кредитної картки.

Установка захисного скла

Відрізняється від наклеювання плівки лише одним пунктом: після суміщення всіх отворів скло потрібно покласти на поверхню екрану, легко натиснути в центрі – і воно сама приклеїться. Якщо залишаться бульбашки з повітрям, їх легко можна видавити пальцями.

Наклеїти скло простіше, ніж плівку. Але коштує воно дорожче, тому якщо ви не впевнені в своїх силах, варто звернутися в будь-який сервісний центр або магазин смартфонів за цією послугою.