Інсайти і персональна інформація про клієнтів

Рішення Wi-Fi аналітики дозволяє збирати й аналізувати персональні дані ваших клієнтів (покупців), їх переваги. Ця інформація дає вам ключ до розуміння не тільки того, хто цільова аудиторія вашого бізнесу, але і інсайти кожного клієнта.

Як це відбувається на практиці?

Відвідувачу вашого закладу пропонується скористатися безкоштовним Wi-Fi доступом в Інтернет. На своєму смартфоні клієнт бачить реєстраційну сторінку, брендовану під вашу компанію. Для підключення до Wi-Fi необхідно ввести персональні дані (у вашому бажанню – ПІБ, телефон і т.д. або просто e-mail), або ж, що більш інформативно, підключиться через свій профіль в соціальних мережах (Facebook, VKontakte, LinkedIn ). Система зчитує всю інформацію  з профілю користувача Wi-Fi.

Застосування Wi-Fi аналітики в бізнесі

Перераховані вище аналітичні звіти є ключовими метриками для рітейлу. Наприклад, за допомогою “теплової карти” рітейлер може грамотно організувати торговий простір (мерчандайзинг), наприклад, для стимулювання продажів акційні товари доцільно розмістити в прохідних зонах магазину, а поруч розташувати супутні товари (наприклад, аксесуари), що забезпечить ефективні допродажу (крос продажу). Для власників торгових центрів теплова карта допоможе сформувати правильну цінову політику по оренді.

Лічильники перехожих і відвідувачів визначають відсоток перехожих увійшли в магазин. Ця інформація дає розуміння ритейлеру, рестораторові наскільки ефективно працюють інструменти залучення уваги до його закладу. Йдеться про незвичайної вивісці, привабливому оформленні вітрини, приємною фонової музики, різних запахах …

Стратегічною метою діяльності кожної компанії є, звичайно ж, збільшення обсягу продажів. Відомо, що досягти цього можливо за допомогою: залучення більшого числа покупців (про що згадувалося вище), підвищення коефіцієнта конверсії і збільшення вартості середнього чека.

Коефіцієнт конверсії (відношення покупців до відвідувачів) сигналізує в першу чергу про ефективність продажів. Вихідні дані для цього також можна отримати за допомогою Wi-Fi аналітики.

Підвищити вартість середнього чека значно простіше у постійних і лояльних покупців. Але як перетворити випадкового покупця (клієнта) в лояльного? Адже задоволений клієнт не завжди означає лояльний. Для цього необхідно не тільки глибоко розуміти потреби конкретного клієнта, а й налагодити з ним тісні довірчі відносини. Це особливо актуально для готелів, готелів, ресторанів, кафе та інших компаній сфери послуг.

Аналітика як конкурентна перевага

Стратегічним завданням кожного власника бізнесу на сьогоднішній день є налагодження і постійне вдосконалення основних бізнес-процесів. Особлива увага приділяється бізнес-процесів управління відносинами з клієнтами. У тренд входять хмарні системи бізнес-аналітики. Вони допомагають виділити і оптимізувати бізнес-процеси, що створюють найбільшу цінність для клієнта, а неефективні усунути, що в результаті підвищить конкурентоспроможність компанії.

Компанії, орієнтовані в основному на свої внутрішні бізнес-процеси, такі як рітейл і HoReCa, потребують бізнес-аналітиці в першу чергу. Формування асортименту товарів, пропозиція нових послуг або навіть страв в меню безпосередньо залежить від цільової аудиторії. Крім цього, і HoReCa і ритейл давно зрозуміли секрет успіху свого бізнесу, відмовившись від політики конкурентної боротьби на користь аналізу рівня обслуговування і задоволеності клієнтів.

Одним із сучасних інструментів бізнес-аналізу є автоматичний збір даних про клієнтів за допомогою бездротових технологій. Звичайно ж, найпопулярнішою такою технологією є Wi-Fi. Майже всі сучасні смартфони мають вбудований Wi-Fi модуль. Він постійно сканує доступні до підключення Wi-Fi мережі, посилаючи при цьому радіосигнали, які і вловлюють “розумні” точки доступу (Wi-Fi пристрої). Таким чином смартфон клієнта (розпізнається по унікальному MAC-адресу) і сам клієнт постійно знаходяться в полі зору системи навіть без підключення до Wi-Fi. Система збирає і аналізує дані про всіх пристроях, траєкторії їх пересування, і на їх основі формує аналітичні звіти у вигляді графіків і діаграм для заданого тимчасового інтервалу.

Приклади звітів Wi-Fi аналітики

  • кількість перехожих (кількість осіб, що проходить повз торгової точки, наприклад, магазину в торговому центрі),
  • кількість відвідувачів (кількість осіб, які увійшли в магазин, тобто потенційних покупців),
  • кількість випадкових і постійних покупців (люди, які вчинили повторну покупку),
  • час знаходження,
  • маршрут переміщення відвідувачів,
  • “теплова карта” ( “гарячі” зони з найбільш інтенсивним відвідуванням і найменш популярні “холодні”),
  • зупинки і їх тривалість.

Висновок

Таким чином ви отримаєте зріз вашої цільової аудиторії за демографічною, гендерної та інших критеріях. Більш того, Wi-Fi аналітика дає вам можливість комунікувати з кожним клієнтом індивідуально. Ви можете створювати нові програми лояльності з автоматизованою розсилкою купонів, рекламних повідомлень і т.д. на смартфон (sms), e-mail клієнта або в його аккаунт в соціальних мережах. Ваші повідомлення можуть бути направлені сегментированной групі клієнтів на основі кількості візитів, часу знаходження, Дня народження. Іншими словами, рішення Wi-Fi аналітики дозволяє вам також монетизувати Wi-Fi.

Дізнатися більше:

Cisco CMX

Wi-Fi

RTLS

Оформлення ліцензій

Wi-Fi Монетизація