Аналітика як конкурентна перевага

Стратегічним завданням кожного власника бізнесу на сьогоднішній день є налагодження і постійне вдосконалення основних бізнес-процесів. Особлива увага приділяється бізнес-процесів управління відносинами з клієнтами. У тренд входять хмарні системи бізнес-аналітики. Вони допомагають виділити і оптимізувати бізнес-процеси, що створюють найбільшу цінність для клієнта, а неефективні усунути, що в результаті підвищить конкурентоспроможність компанії.

Компанії, орієнтовані в основному на свої внутрішні бізнес-процеси, такі як рітейл і HoReCa, потребують бізнес-аналітиці в першу чергу. Формування асортименту товарів, пропозиція нових послуг або навіть страв в меню безпосередньо залежить від цільової аудиторії. Крім цього, і HoReCa і ритейл давно зрозуміли секрет успіху свого бізнесу, відмовившись від політики конкурентної боротьби на користь аналізу рівня обслуговування і задоволеності клієнтів.

Одним із сучасних інструментів бізнес-аналізу є автоматичний збір даних про клієнтів за допомогою бездротових технологій. Звичайно ж, найпопулярнішою такою технологією є Wi-Fi. Майже всі сучасні смартфони мають вбудований Wi-Fi модуль. Він постійно сканує доступні до підключення Wi-Fi мережі, посилаючи при цьому радіосигнали, які і вловлюють “розумні” точки доступу (Wi-Fi пристрої). Таким чином смартфон клієнта (розпізнається по унікальному MAC-адресу) і сам клієнт постійно знаходяться в полі зору системи навіть без підключення до Wi-Fi. Система збирає і аналізує дані про всіх пристроях, траєкторії їх пересування, і на їх основі формує аналітичні звіти у вигляді графіків і діаграм для заданого тимчасового інтервалу.

Інсайти і персональна інформація про клієнтів

Рішення Wi-Fi аналітики дозволяє збирати й аналізувати персональні дані ваших клієнтів (покупців), їх переваги. Ця інформація дає вам ключ до розуміння не тільки того, хто цільова аудиторія вашого бізнесу, але і інсайти кожного клієнта.

Як це відбувається на практиці?

Відвідувачу вашого закладу пропонується скористатися безкоштовним Wi-Fi доступом в Інтернет. На своєму смартфоні клієнт бачить реєстраційну сторінку, брендовану під вашу компанію. Для підключення до Wi-Fi необхідно ввести персональні дані (у вашому бажанню – ПІБ, телефон і т.д. або просто e-mail), або ж, що більш інформативно, підключиться через свій профіль в соціальних мережах (Facebook, VKontakte, LinkedIn ). Система зчитує всю інформацію  з профілю користувача Wi-Fi.

Приклади звітів Wi-Fi аналітики

  • кількість перехожих (кількість осіб, що проходить повз торгової точки, наприклад, магазину в торговому центрі),
  • кількість відвідувачів (кількість осіб, які увійшли в магазин, тобто потенційних покупців),
  • кількість випадкових і постійних покупців (люди, які вчинили повторну покупку),
  • час знаходження,
  • маршрут переміщення відвідувачів,
  • “теплова карта” ( “гарячі” зони з найбільш інтенсивним відвідуванням і найменш популярні “холодні”),
  • зупинки і їх тривалість.

<H4> Застосування Wi-Fi аналітики в бізнесі </ h4>
Перераховані вище аналітичні звіти є ключовими метриками для рітейлу. Наприклад, за допомогою “теплової карти” рітейлер може грамотно організувати торговий простір (мерчандайзинг), наприклад, для стимулювання продажів акційні товари доцільно розмістити в прохідних зонах магазину, а поруч розташувати супутні товари (наприклад, аксесуари), що забезпечить ефективні допродажу (крос продажу). Для власників торгових центрів теплова карта допоможе сформувати правильну цінову політику по оренді.

Лічильники перехожих і відвідувачів визначають відсоток перехожих увійшли в магазин. Ця інформація дає розуміння ритейлеру, рестораторові наскільки ефективно працюють інструменти залучення уваги до його закладу. Йдеться про незвичайної вивісці, привабливому оформленні вітрини, приємною фонової музики, різних запахах …

Стратегічною метою діяльності кожної компанії є, звичайно ж, збільшення обсягу продажів. Відомо, що досягти цього можливо за допомогою: залучення більшого числа покупців (про що згадувалося вище), підвищення коефіцієнта конверсії і збільшення вартості середнього чека.

Коефіцієнт конверсії (відношення покупців до відвідувачів) сигналізує в першу чергу про ефективність продажів. Вихідні дані для цього також можна отримати за допомогою Wi-Fi аналітики.

Підвищити вартість середнього чека значно простіше у постійних і лояльних покупців. Але як перетворити випадкового покупця (клієнта) в лояльного? Адже задоволений клієнт не завжди означає лояльний. Для цього необхідно не тільки глибоко розуміти потреби конкретного клієнта, а й налагодити з ним тісні довірчі відносини. Це особливо актуально для готелів, готелів, ресторанів, кафе та інших компаній сфери послуг.

Висновок

Таким чином ви отримаєте зріз вашої цільової аудиторії за демографічною, гендерної та інших критеріях. Більш того, Wi-Fi аналітика дає вам можливість комунікувати з кожним клієнтом індивідуально. Ви можете створювати нові програми лояльності з автоматизованою розсилкою купонів, рекламних повідомлень і т.д. на смартфон (sms), e-mail клієнта або в його аккаунт в соціальних мережах. Ваші повідомлення можуть бути направлені сегментированной групі клієнтів на основі кількості візитів, часу знаходження, Дня народження. Іншими словами, рішення Wi-Fi аналітики дозволяє вам також монетизувати Wi-Fi.

Дізнатися більше:

Wi-Fi

RTLS

Оформлення ліцензій

Wi-Fi Монетизація