1
4
2
3

Система охоронної сигналізації (ОС, охоронна сигналізація) – автоматична система, призначена для надійного виявлення несанкціонованого проникнення на об’єкт, що охороняється і активізації системи оповіщення і реагування на проникнення.

Система пожежної сигналізації (ПС, пожежна сигналізація) – автоматична система, призначена для швидкого і надійного виявлення зароджується пожежі за допомогою розпізнавання явищ, супроводжуючих пожежу, таких як виділення тепла, диму, невидимих продуктів згоряння, інфрачервоного випромінювання і т. д., а також для активізації системи оповіщення та (або) пожежогасіння.

Охоронно-пожежна сигналізація І ОПС

Охоронно-пожежна сигналізація (ОПС) – інтегрований комплекс систем пожежної та охоронної сигналізації. Вона об’єднує функцію захисту від несанкціонованого проникнення в приміщення і функцію виявлення загоряння і можливо автоматичного пожежогасіння. Зазвичай в цей комплекс входять всі системи безпеки приміщення, що забезпечує максимальну точність і швидкість виявлення порушення безпеки будівлі: несанкціонованого проникнення, загоряння і т.д.

Незважаючи на те, що охоронно-пожежна сигналізація це, по суті, об’єднання двох систем – охоронної та пожежної сигналізації, все ж фахівці не рекомендують встановлювати окремо дві системи. По-перше, це невигідно економічно. По-друге, для інтегрованої системи якість роботи і ефективність на порядок вище, якщо пожежна та охоронна сигналізація управляються з однієї контрольної панелі.

Будь-яка система ОПС може складається з таких вузлів:

  • сповіщувачів (датчиків)
  • концентраторів або пультів прийому контролю (ППК)
  • пульта центрального спостереження (ПЦС)
  • пристрою оповіщення і реагування

Кожна охоронно-пожежна сигналізація використовує охоронні і пожежні сповіщувачі, які контролюють різні фізичні параметри. Широко використовуються такі типи охоронних сповіщувачів, як інфрачервоні пасивні, магнітоконтактні, сповіщувачі розбиття скла, периметральні активні сповіщувачі, комбіновані активні сповіщувачі. У системах пожежної сигналізації застосовуються теплові, димові, світлові, іонізаційні, комбіновані і ручні сповіщувачі.

Залежно від способів виявлення тривог і формування сигналів, сповіщувачі і системи охоронно-пожежної сигналізації діляться на неадресні, адресні і адресно-аналогові.

Пожежогасіння

Системи автоматичного пожежогасіння (АСПТ) – системи, що дозволяють локалізувати, а потім ліквідувати пожежу на ранній стадії різних загорянь. До складу системи пожежної сигналізації (СПС) входять спеціалізовані охоронні панелі, температурні, димові та інші сенсори, кнопки пожежної тривоги, засоби оповіщення і ін. Всі складові системи пожежної сигналізації працюють в єдиній системі і координуються єдиним керуючим центром. Кожне вогнегасної речовини (ОГВ) має свій механізм гасіння.

Вода, потрапляючи в зону реакції, перетворюється на пару – негорючий газ – який утруднює надходження в зону реакції кисню. Крім того, при кипінні води відбувається поглинання тепла, що знижує загальну температуру в зоні реакції.

Газове пожежогасіння засноване на зниженні концентрації кисню за рахунок надходження в зону реакції негорючого газу. При цьому, в разі зріджених газів, їх випуск з балона супроводжується зниженням температури, отже, температура в зоні реакції також знижується.
У порошків і аерозолів, механізм гасіння зовсім інший. Частинки порошку (аерозолю) несуть на своїй поверхні велику кількість хімічно активних центрів, які, при попаданні в зону реакції, інактивують первинні продукти горіння і, таким чином, уповільнюють реакцію.

Відповідно системи автоматичного пожежогасіння поділяють на:

  • система автоматичного газового пожежогасіння;
  • система автоматичного водяного пожежогасіння;
  • система автоматичного порошкового пожежогасіння.

Система будь-якого типу складається з:

  • підвищувальні насосні станції (що включає насоси, пульти і вузли управління, запірну арматуру і підвідний трубопровід);
  • спринклерної (ESFR) або дренчерній мережі, що включає спринклерні або дренчерні зрошувачі (в асортименті є приховані і складські зрошувачі;
  • сигналізатори і реле тиску і потоку: соленоїди, дискові затвори, повітряні, дренчерні, соленоїдні, спринклерні, мокрі і сухі клапани), трубопровід з монтажними елементами (хомути, засувки шиберні, підвіска для труб, деталі для грувлочного з’єднання (грувлок), запірну арматуру , сигналізатори).

Системи застосовуються для захисту торгових і бізнес-центрів, адміністративних будівель, спортивних комплексів, готелів, підприємств, складів, гаражів та автостоянок, банків, об’єктів енергетики, військових об’єктів і об’єктів спеціального призначення, житлових будинків і котеджів.

Необхідність установки системи, а також її тип визначається нормативними документами та параметрами самого об’єкта, що захищається.
Сьогодні проблема оптимального вибору обладнання для захисту дорогих об’єктів стоїть перед багатьма: власниками будівель, проектними, монтажними та будівельними організаціями. Наша команда керуючись такими критеріями вибору як: якість, надійність, вартість установок пожежогасіння, допоможе Вам здолати правильний вибір.

Дізнайтеся більше:

Система виявлення вторгнень

Контроль доступу

Відеоспостереження

Автоматизований паркінг

Комплексна безпека