Система
виявлення вторгнень
і порушення периметра

Система охорони периметра – комплекс апаратних і програмних засобів, призначених для раннього виявлення спроб проникнення в охоронювану зону.

Основною відмінністю систем охорони периметра від інших засобів безпеки (таких як система контролю доступу та відеоспостереження) є виявлення вторгнення на територію – і, отже, вживання заходів – заздалегідь, до того, як зловмисник встигне дістатися до об’єкту, що охороняється, розташованого в периметрі.

Система охорони периметра дозволяє:

  • виявити можливого зловмисника до того, як він увійде в зону, що охороняється;
  • забезпечити мінімальний час спрацьовування сигналізації з моменту входу зловмисника;
  • ускладнювати подолання кордонів захисту з боку правопорушника;
  • виконувати свої функції незалежно від зовнішніх чинників – погоди, електромагнітних завад і т. д.

Система охорони периметра може застосовуватися в аеропортах, на складах і промислових підприємствах, звичайних і атомних електростанціях, в виправних установах, нафтохімічних і нафтопереробних заводах, військових і оборонних прикордонних лініях, інших об’єктах, що охороняються з великою прилеглою територією.

Системи виявлення вторгнень поділяються на 4 підвиди:

  • Інфрачервоні оптичні системи;
  • Кабельні вібраційні датчики;
  • Радіохвильові системи;
  • Мікрохвильові пристрої.

Інфрачервоні оптичні системи

Ці пристрої є одними з найбільш функціональних сповіщувачів захисту периметра. Для виявлення вторгнення в них використовуються інфрачервоні промені, що постійно надсилаються від передавача до приймача. Через велику відстань між передавачем і приймачем активні інфрачервоні сповіщувачі можуть надійно захистити навіть великі приміщення. Дані системи можна встановлювати поза приміщеннями для виявлення спроби вторгнення зловмисника на територію, що охороняється.

Кабельні вібраційні датчики

Принцип дії заснований на реєстрації механічних коливань охоронного загородження, на якому встановлюється чутливий елемент, що перетворює ці коливання в електричний сигнал, який обробляється в аналізаторі за спеціальним алгоритмом, відповідно до якого визначається сигнал «тривога».
Як чутливий елемент можуть виступати як спеціалізований чутливий кабель, що володіє мікрофонними властивостями, так і точкові вибродатчики (безадресні або адресні).

Радіохвильові системи

Принцип роботи заснований на реєстрації і аналізі амплітуди модуляції і форми НВЧ сигналу на вході приймача, що виникають при зміні умов поширення радіохвиль, випромінюваних передавачем, в тому числі при переміщенні людини в зоні виявлення. Сигнал “Тривога” видається при перетині зони виявлення людиною або групою людей в повний зріст або зігнувшись.

Мікрохвильові пристрої

Мікрохвильові пристрої – це об’ємна периметральна система детекції, що складається з цифрового передавача і приймача, що створюють в просторі між собою невидиму мікрохвильову зону безпеки, при вторгненні в яку генерується сигнал тривоги. Комбінування мікрохвильової технології детекції та ІЧ-датчиків для захисту «мертвих зон» забезпечує найвужчу зону виявлення серед аналогічних систем. Така система може використовуватися уздовж парканів та огорож, пішохідних зон і автомобільних доріг, захищаючи кожен метр.

Дізнайтеся більше:

Комплексна безпека

Контроль доступу

Відеоспостереження

Автоматизований паркінг

Пожежна сигналізація