Радіопланування2
вайфай
image0028
mx65w-mantle

Бездротові точки доступу корпоративного класу разюче відрізняються від своїх домашніх аналогів не тільки апаратною начинкою, але також наявністю інтелектуального програмного забезпечення. У бездротових рішеннях для Enterprise Networks стандартом стала наявність автоматичного аналізатора спектра, що дозволяє ідентифікувати джерело перешкод і не просто міняти радіоканал, але також діаграму спрямованості антен, знижуючи інтерференцію і орієнтуючи випромінювання в сторону клієнта. Таким чином, бездротова мережа забезпечує стабільну якість сигналу і має властивість «самолікування» без необхідності регулярного втручання з боку інженера.

Важливою відмінністю корпоративного Wi-Fi є централізація управління за допомогою – контролерів. Справитися з одночасною налаштуванням декількох сотень, а то і тисяч бездротових точок, можливо віддалених один від одного на багато кілометрів – завдання здійсненне тільки за допомогою контролера. Інакше кожна подібна задача буде виливатися в серйозні витрати (трудовитрати) для бізнесу. Чи не будуть зайвими і такі функції як збір і наочне уявлення статистики по кожній з точок, геолокація всередині будівель, централізована авторизація клієнтів. Новою тенденцією для корпоративних мереж є винесення контролера в обчислювальну хмара, що позбавляє від необхідності встановлювати додаткове обладнання і фактично збільшує потенціал розширення бездротової мережі до нескінченності.

Висока швидкість в складному радіо оточенні, надійність з’єднання, безшовний роумінг та балансування навантаження між точками в одній мережі – все це недоступно користувачам домашніх точок доступу. Володіючи значною функціональністю, корпоративний Wi-Fi може виявитися значно простіше в первинній настройці, і тим більше в подальшій експлуатації, ніж домашні пристрої. Instant рішення по корпоративній Wi-Fi мережі, готові до повноцінної роботи вже через 5 хвилин після включення; досить задати параметри одній точці і вона візьме на себе роботу з налаштування решти бездротової мережі.

Підхід до забезпечення безпеки – ще одне з ключових переваг корпоративного сектора Wi-Fi. Як відомо, пароль на точці доступу не дає 100% гарантії від злому мережі, він може бути підібраний за допомогою спеціальних програм, або скомпрометований недалекоглядними діями користувача. У будь-якому випадку, це найпростіше, але не найбезпечніше рішення (гірше – тільки залишити бездротову мережу зовсім без захисту). Корпоративні рішення припускають можливість не тільки простий авторизації за єдиним паролю, але також наявність індивідуальних паролів, гнучких налаштувань і прав доступу для кожного користувача, доступ до мережі за допомогою USB ключів або програмних сертифікатів, постійний аналіз трафіку, виявлення аномалій, пошук і придушення несанкціонованих бездротових точок.

Дізнатися більше:

Cisco CMX

RTLS

Оформлення ліцензій

Wi-Fi Аналітика

Wi-Fi Монетизація