wertryugfdfsgd
23i56cdc3955cf97
10206eafe786
завантаження

Незважаючи на бурхливий розвиток в останні роки мережі Інтернет, для багатьох людей телебачення як і раніше залишається одним з основних джерел інформації, розваг і відпочинку. Крім того телебачення є одним з джерел заробітку і залучення клієнтів для кабельних операторів, інтернет-провайдерів (IPTV), готелів, спортивних клубів, ресторанів і звичайно ж телеканалів. Наша компанія за 15 років роботи накопичила чималий практичний досвід в побудові систем телебачення різного рівня складності на всій території України.

RCI-Consulting здійснює проектування, поставку, монтаж, а також сервісне обслуговування:

 • Антенних систем наземних станцій супутникового зв’язку (антенний порт, антенний пост) включаючи аплінк (uplink) для телевізійних і радіоканалів, операторів зв’язку і кабельного телебачення;
 • Головних станцій IPTV і цифрового телебачення для операторів зв’язку і кабельного телебачення, а також для житлових багатоквартирних комплексів, готелів, котеджів;
 • Розподільних мереж телебачення для офісних будівель, торгових центрів, готелів, а також житлових;
 • Багатоквартирних комплексів;
 • Систем супутникового і ефірного телебачення для офісів, квартир і котеджів;
 • Мобільних систем супутникового телебачення для автомобілів, автобусів, яхт;
 • OTT-платформи;
 • Систем контролю мовлення і телевізійних мереж;
 • Відео-мовлення в Інтернет.

Готельне телебачення

Що таке готельне телебачення?

Готельне телебачення з вірно підібраним списком телеканалів та гарною якістю трансляції створює позитивне враження про готель, а також надає можливість для власників заробляти, пропонуючи клієнтам для перегляду платні пакети телеканалів.

Платні пакети готельного телебачення формуються за допомогою системи адресного кодування. Для підключення до вибраного пакету телеканалів клієнту достатньо повідомити персоналу готелю про свій вибір. Підключення до нових пакетів може здійснюватися персоналом за допомогою зручного та інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу. Спеціального навчання для користування цією системою не потрібно. Система білінга автоматично враховує в рахунку клієнта вартість послуги.

Переваги для клієнтів

Клієнт може також і самостійно підключатись до платних пакетів телеканалів. Для цього необхідно інсталювати систему інтерактивного готельного телебачення.

Відносно технології побудови системи готельного телебачення, то найбільш ефективною та економічно виправданою є система телебачення з комбінованою системою прийому (прийом ефірних та супутникових каналів) на базі головної станції. Ця схема здобула найбільшу популярність також і у власників готелів, тому що дозволяє самостійно змінювати конфігурацію системи (кількість та перелік телеканалів).

Основні складові готельного телебачення

Система прийому каналів складається з антенного порту та головної станції. Зазвичай, на даху готелю будується антенний порт (антенний пост) – комплекс супутникових та ефірних антен, які забезпечують прийом сигналів від ефірних станції та супутників.

Комплектація супутникової частини системи напряму залежить від кількості супутників та каналів, які приймаються, наявності чи відсутності в переліку кодованих каналів та способу роздачі супутникового сигналу. В деяких випадках організація прийому 1 вибраного телеканалу може складати таку ж вартість як і вартість прийому 10 каналів. Тому надзвичайно важливо, ще на етапі проектування правильно підібрати канали, в противному випадку це може привести до значного подорожчання системи телебачення в цілому.

Переваги для Вас

 • Масштабування. Вартість підключення нового абонента складає 50 грн.
 • Гнучкість. Можливість підключення нових каналів та супутників без переналаштування існуючої мережі.
 • Однаковий перелік каналів для всіх клієнтів.
 • Простота в управління при зміні переліку каналів. Автоматичне внесення змін параметрів на всіх телевізорах.

Головна станція телебачення

Необхідність

Головна станція телебачення перетворює сигнали, які поступають з антенного порту, і як правило, розміщується в серверній кімнаті готелю. В подальшому сигнали транслюються в розподільчі мережі телебачення на готельні телевізори кінцевим абонентам.

Переваги

Одна із переваг даної схеми – незначна вартість підключення нового абонента до мережі.

В випадку, якщо в готелі вже є побудована структурована кабельна система (СКС), то вона використовується як розподільча мережа телебачення, а в якості головної станції використовується IP головна станція.

Якщо СКС в готелі немає, то для трансляції сигналів будується окрема розподільча телевізійна мережа з використанням високоякісного коаксіального кабелю і використовується цифрова головна станція. Топологія розподільчої телевізійної мережі вибирається в залежності від кількості та розміщення абонентських точок.

Надійність

Готельні телевізійні системи розраховані на цілодобову роботу в різноманітних умовах, тому однією з головних вимог при виборі обладнання є надійність та відмовостійкість. Що стосується постачальника обладнання для головних станцій, то безумовним лідером в цій галузі протягом вже багатьох років залишається компанія WISI (Німеччина)

На абонентських точках встановлюються готельні телевізори з STB (приставками, Set-Top-Box) в випадку IP-сигналів, чи з DVB-C ресиверами (тюнерами) при цифровому ТБ-сигналі.

 

Коротко про основні складові

Антенний порт

Антенний порт, антенний пост (ASC Signal (Andrew), Prodelin, Patriot, DH, MABO, Супрал, SMW, Norsat, California Amplifier) – це комплекс супутникових і ефірних антен забезпечують прийом сигналів від ефірних станцій і супутників.

Головна станція та IPTV

Головна станція телебачення (WISI, A2B, Harmonic, Tandberg, Cisco) служить для перетворення сигналів, що надходять з антенного порту, які в подальшому транслюються в розподільні мережі телебачення (в разі IPTV відбувається ще й формування медіа-контенту).

IPTV – цифрова технологія багатопрограмного інтерактивного телевізійного мовлення в IP-мережі з відео-потоками HD-дозволу і багатоканальним звуком.

Мобільні системи супутникового телебачення

Сучасні системи цифрового супутникового телебачення виконують функції пошуку, націлювання, «захоплення і утримання» супутників. Ці системи також мають здатність швидкого автоматичного позиціонування антен, забезпечують високу якість телевізійного сигналу навіть під час руху на великих швидкостях або при зміні траєкторії руху.

Залежно від передбачуваних умов прийому програм, мобільні системи супутникового телебачення можуть комплектуватися різною кількістю крокових двигунів, що забезпечують динамічний позиціонування антени в двох або трьох осьової системі координат. Системи дозволяють дивитися різні канали на різних телевізійних приймачах в один і той же час.

Розподільна мережа телебачення

Розподільна мережа телебачення – це найважливіший елемент системи телебачення, від неї залежить якість зображення на всіх ТВ-приймачах і можливість розширення системи зі збільшенням числа трансльованих каналів без повної або часткової її заміни.

Головне завдання розподільчої мережі – доставка групового сигналу певного рівня до кожного абонентського ТВ-приймача з мінімальними спотвореннями і шумами і з максимально однаковим рівнем сигналу в будь-якій точці мережі.

ОТТ – платформа

OTT (англ. “Over The Top”) – це технологія доставки медіа-контенту (відео та аудіо) через Інтернет прямо на підключення до мережі абонентські пристрої (від абонентської приставки STB до iPad і мобільного телефону). Для ОТТ-рішення не потрібно виділена мережева інфраструктура оператора, головною умовою є доступ абонента в Інтернет.

Комплекс систем ОТТ-платформи:

 • система транскодування
 • Система розподілу і мовлення контенту
 • Система запису і зберігання контенту
 • Система авторизації і управління правами доступу
 • Система адаптації якості медіа-контенту та автоматичного перемикання без переривання перегляду для будь-якої пропускної здатності і типу каналу
 • Система статистики та звітів
 • Клієнтські програми і абонентський інтерфейс

Наше комплексне рішення

Компанія RCI Consulting пропонує готове комплексне ОТТ-рішення для провайдерів, медіа-компаній і власників контенту, яке включає в себе:

 • ОТТ-платформу – програмно-апаратний комплекс, що забезпечує прийом медіа-контенту та доставку
  його на будь-який сучасний пристрій абонента,
 • 100% резервування її компонентів,
 • єдиний інтерфейс абонента на будь-якому пристрої,
 • розробку системи монетизації контенту,
 • інтеграцію систем безпеки (управління доступом) і білінгу.

ОТТ – сервіси

nPVR

 • Запис ефіру на стороні оператора і відкладений перегляд передач
 • Прив’язка відеопотоку до програми передач і навігація по записаним передачам
 • Швидкий пошук по текстових атрибутів
 • Каталогізація

Catch Up

 • Можливість поставити ефір на паузу і продовжити перегляд в інший зручний час

TimeShift

 • Миттєва перемотування ефіру

VoD

 • Надання відео-контенту за запитом абонента

Live TV

 • Оn-line мовлення телебачення в Інтернет