IMG_1690
maxresdefault12
web-host-services1
сервери

Компанія RCI-Consulting має необхідну компетенцію для виконання повного циклу робіт від проектування до побудови серверних кімнат та ЦОД, включаючи поставку та пуско-налагоджувальні роботи програмно-апаратних засобів, сервісне обслуговування серверних кімнат та ЦОД.

Проектування і побудова ЦОД

Центр обробки даних (ЦОД або дата-центр (data center)) – це масштабний комплекс програмно-апаратних засобів, оснащений інженерними системами для гарантування відмовостійкої роботи IT-інфраструктури.

Основною метою створення ЦОД є:

  • фізичне розміщення IT-обладнання, включаючи обладнання систем зберігання даних, серверне обладнання та активне і пасивне устаткування,
  • забезпечення роботи IT-обладнання в разі зникнення електроживлення від основних джерел,
  • захист інформації та захист IT-обладнання від електромагнітних випромінювань і перешкод, забезпечення кліматичних умов для роботи обладнання.

Правильно спроектований ЦОД дозволяє виконувати нарощування інфраструктури без переривання роботи обладнання, крім цього необхідно гарантувати стабільну роботу обладнання при критичних навантаженнях, а також забезпечити достатню отказоустойчивую функціональність. Рівень надійності ЦОД повинен відповідати міжнародним стандартам TIA 942. Термін гарантійного обслуговування всіх систем і підсистем ЦОД повинен бути не менше 36 місяців.

Одне з основних вимог до ЦОД – це наявність двох окремих систем електроживлення, в яких кожна система має резервування N + 1, а також дизель-генераторної установки на випадок аварійних ситуацій на міський електромережі. Щодо систем електроживлення, то провідними виробниками є APC, Schneider Electric, Emerson, Legrand, Schroff, Rittal, а найнадійніші дизель-генератори у Cummins, FG Wilson, Caterpillar.

Загальні вимоги для ЦОД є:

  • граничний виділений ліміт електропостачання об’єкта (не менше 300 кВт),
  • вибухонебезпечні суміші на об’єкті відсутні, категорія вибухопожежної небезпеки по НАПБ Б.07005-86 В,
  • температура в приміщенні +18 С … +24 С,
  • відносна вологість повітря при 24 С від 40 до 60%.

Інженерна інфраструктура ЦОД

Автоматична система газового пожежогасіння ЦОД використовується для виявлення пожежі на ранній стадії та оповіщення чергового персоналу будинку, крім цього сигнал тривоги передається і на пункт централізованого спостереження пожежної охорони. Крім це обов’язковою є і система газовидалення.

Система кондиціонування ЦОД найбільш ефективна при побудові за схемою “холодний-гарячий” коридор з можливістю управління за допомогою виносного дисплея. Це рішення повністю забезпечує підтримку необхідних кліматичних умов в приміщенні. Світовим лідером з виробництва обладнання систем кондиціонування є компанія Emerson.

Структурована кабельна система ЦОД (СКС ЦОД) повинна бути виконана у відповідності з міжнародними стандартами кабельних телекомунікацій офісних будівель – ISO / EIA 11801 Ed.2000, TIA / EIA-568-B, ISO / IEC 18010, EIA / TIA-569 і забезпечувати рівень резервування 2N.

Система телекомунікаційного заземлення СКС теж повинна відповідати відповідним міжнародним стандартам і вимогам постачальників активного устаткування, серед яких Panduit, Watson Telecom.

ЦОД також повинен бути оснащений централізованою системою моніторингу роботи інженерної інфраструктури та контролю параметрів навколишнього середовища в приміщеннях ЦОД.

Інженерна інфраструктура ЦОД повинна забезпечувати:

  • фізична безпека обладнання та інформації,
  • цілодобова працездатність обладнання,
  • виконання сервісних робіт без переривання роботи обладнання,
  • дотримання кліматичних умов,
  • регламентування доступу персоналу до обладнання,
  • масштабованість при нарощуванні інфраструктури ЦОД.

При цьому мають бути дотримані вимоги до приміщень ЦОД:

  • по периметру приміщення повинні бути капітальні стіни,
  • наявність запасних (пожежних) входів-виходів обладнаних дверима класом опору ДЗ-II за ДСТУ 78.11.007-2002,
  • вогнетривкість приміщень (до 60 хвилин),
  • системи централізованого живлення (електрощитові) і безперебійного живлення повинні розміщуватися в окремих приміщеннях.

Серверна кімната

Сьогодні жодна компанія вже не може існувати без серверної кімнати. Серверна кімната – це приміщення в якому поєднуються телекомунікаційні магістралі, і розташоване телекомунікаційне і серверне обладнання (сервера, комутатори масштабу компанії, масиви дисків, АТС тощо). До організації серверної кімнати пред’являються ряд жорстких вимог до площі, висоті стель, температурному режиму, вологості повітря та ін., Так як в ній розміщується техніка з підвищеними вимогами до експлуатації і безпеки.

цод3
цод2
цод
цод ескіз
цод ескіз 3
цод ескіз 2

Дізнайтеся більше:

ІТ-інфраструктура

IP-телефонія

Відеоконференцзв’язок

Структурована кабельна система | СКС